top of page

Warsztaty Stylu w Textilab

Zaktualizowano: 10 mar 2020

Cześć! W tym poście chciałabym podzielić się z Wami wspomnieniami z ostatnich warsztatów w Textilab, które miałam przyjemność prowadzić 25.01.2020r. w Łodzi.


Textilab to dosłownie krawieckie labolatorium, w którym można rozwijać swoje umiejętności szycia. Pod okiem Moniki Wiktorowicz wyszkoliło się już tutaj ponad 200 osób, które rozpoczynały przygodę z krawiectwem na różnym stopniu zaawansowania, od całkowitych podstaw (kiedy nawet nie wiesz jak włączyć maszynę) aż do wykonania praktycznych i bardziej skomplikowanych ubrań i akcesoriów.


To co uwielbiam w Textilab, to swobodna, przyjacielska atmosfera, gdzie oprócz nauki można spędzić czas w miłym towarzystwie, a Monika zawsze dba o to, by nie zabrakło dobrej herbaty i słodkich przekąsek.


Pewnie nie raz słyszeliście o różnych typach sylwetek oraz typach kolorystycznych, ale przy czytaniu suchych informacji trudno wyciągnąć z nich dla siebie faktycznie coś konkretnego.


Poza tym, analiza kolorystyczna w domowych warunkach, przy niewprawionym wzroku do wyszukiwania niuansów kolorystycznych, zwykle jest nietrafiona.

Co do poszukiwania własnego stylu - hmm.... ale jak w ogóle się do tego zabrać?


To własnie te nad tymi kwestiami - koloru, sylwetki i stylu pracowaliśmy podczas warsztatów. Każdy z uczestników pod moim okiem samodzielnie określał swój typ sylwetki i typ kolorystyczny, dzięki temu mógł dokładnie dowiedzieć się z czego to wynika.


Następnie, zamiast powtarzać teorię, zabraliśmy się do praktycznej oceny ubrań które przynieśli uczestnicy i wykonaliśmy mini przeglądy szaf, które można potem kontynuować w domu.


Podczas warsztatów rozmawialiśmy też o tym skąd w ogóle biorą się różne trendy, czy warto je śledzić, które ubrania polecam mieć w garderobie, a w co nie warto inwestować.


Podzieliłam się też doświadczeniami i wskazówkami jak robić trafione zakupy, jak podkręcić stylizację prostymi trickami i co najważniejsze - polubić swoją sylwetkę taką jaka jest.


W grupie wspólnie dyskutowaliśmy na różne modowe tematy z którymi na co dzień się spotykamy - o pierwszym wrażeniu, dress code czy ekologicznym podejściu do mody.


Każdy z uczestników otrzymał paletkę ze swoimi kolorami oraz karty pracy pomagające w budowaniu własnego stylu.


Jeśli też masz ochotę spędzić czas w miłej atmosferze i dowiedzieć się konkretnych i praktycznych informacji o Twojej sylwetce, kolorystyce, stylu oraz poznać odpowiedzi na nurtujące Cię modowe pytania - serdecznie zapraszam Cię na kolejną edycję, która obędzie się 4 i 5 kwietnia 2020r w Łodzi, również w Textilab.


Bilety możesz kupić klikając tutaj:


Sobota 4 kwietnia


Niedziela 5 kwietnia


A jeśli zainteresowała Cię tematyka szycia koniecznie zajrzyj na https://textilab.pl/ .


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page