top of page

KOLOROWA garderoba kapsułowa (16 stylizacji)

Zaktualizowano: 13 wrz 2023

Często zgłaszają się do mnie kobiety, które chcą mieć zgraną szafę, łatwo wybierać codzienne zestawy, a za razem mieć minimalną liczbę ubrań. Odpowiedzią na te potrzeby jest szafa kapsułowa.


Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę takie hasło, pokaże się mnóstwo propozycji klasycznych "kapsułek", czyli takich, które opierają się na eleganckich krojach i bazowych kolorach (biały, czarny, szary, beżowy).


Czy można jednak ułożyć taką minimalistyczną szafę ale kolorową? Żywą?

Jak najbardziej tak! Ale to już wyższa szkoła jazdy :) Jeśli nie czujesz się pewnie w tym temacie, zostaw to stylistce.


Jeśli podejmiesz się samodzielnego budowania takiej szafy,

oto kilka wskazówek których warto się trzymać:

  • Aby ubrania pasowały do siebie, należy trzymać się określonej palety kolorów (np. swojego typu kolorystycznego).

  • W szafie powinny przeważać ubrania o jednolitym kolorze - łatwiej połączyć je w zestawy.

  • Najleży pilnować różnorodności materiałów i fasonów - nie wybieramy 3 marynarek, ale np. marynarkę, kardigan i katankę - aby mieć zestawy na różne okazje.

  • Nie dajemy się skusić pojedynczym ubraniom w sklepie, które wpadną nam w oko! Taką szafę trzeba przemyśleć, aby dobrze rozłożyć kolory.

  • 1-2 wzorzyste rzeczy ożywią kapsułową szafę, jeśli będzie wyglądać zbyt formalnie lub zbyt bazowo (minimalistycznie).


Przykładowe ubrania które wybrałam dla szafy kapsułowej damskiej, dla ciepłego typu kolorystycznego.


9 ubrań i 3 dodatki - 16 stylizacjiStylizacje jakie możemy ułożyć:

Bardzo ważna jest dla mnie różnorodność materiałów, fasonów i wzorów. Pilnuję, aby w każdej szafie kapsułowej znalazły się eleganckie zestawy do pracy, lekkie stylizacje na co dzień, na wyjście/okazję, spotkania z rodziną i przyjaciółmi.


Tą szafę zaproponowałabym kobiecie, która lubi trendy, jest aktywna i ma żywą osobowość, lubi się wyróżniać w tłumie, nie boi się zwrócić na siebie uwagi odważniejszą stylizacją.

Zmieniając w tej kapsułce pojedyncze elementy, można ją dopasować idealnie do swoich potrzeb. Np. zamiast sandałków na obcasie wybrać baleriny, zamiast jeansowej spódniczki - jeansowe spodnie itp.Jeśli chciałabyś abym przygotowała taką garderobę dla Ciebie, dopasowaną do Twoich potrzeb i typu kolorystycznego, zapraszam na wspólne zakupy.

Na zakupach stacjonarnych w galerii handlowej komponujemy zestawy od razu na Tobie i robimy zdjęcia, a w wersji online szykuję dla Ciebie takie zestawienia w formie prezentacji.Klaudia Hanci

Osobista stylistka, personal shopper


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kim jestem?

コメント


bottom of page