top of page

Colour blocking - energia i efekt WOW!

Pewnie zauważyłaś już sama, że jestem zwolenniczką budowania garderoby w oparciu o podstawowe kolory, pasujące do typu kolorystycznego danej osoby.

Ale wiosną, gdy w końcu mamy dłuższy dzień i wyższe temperatury naturalnie odczuwamy przypływ energii, który przekłada się też na nasze ubrania.

Trudno ograniczyć się do kupowania zwykłych, bazowych ubrań. Ciągnie nas do żywych kolorów i bardziej wyrazistych, radosnych stylizacji.


Jednym z moich ulubionych pomysłów na taką wiosenną stylizację jest zabawa kolorem, a dokładniej colour blocking.


Colour blocking polega na łączeniu kolorów leżących naprzeciwko siebie w kole barw, które na pierwszy rzut oka pozornie do siebie nie pasują, a wręcz się gryzą. A jednak takie nietypowe połączenie daje niesamowity efekt.Zestawy zbudowane na intensywnych kolorach są bardzo mocne i przykuwają uwagę otoczenia. Aby taka stylizacja pozostała energetyczna i stylowa, i nie stała się kiczowata, trzeba przestrzegać też kilku zasad.Ograniczona liczba kolorów


W jednej stylizacji połącz ze sobą dwa, maksymalnie trzy mocne kolory. Wtedy wzrok będzie wędrował góra-dół, a przekaz będzie jasny: "bawię się kolorem i modą, założyłam to nie przez przypadek!".

Buty i torebka powinny być dopasowane pod jeden z głównych kolorów, lub mogą być trzecim kolorem, małym akcentem.

Nie dokładaj jednak kolejnych barw, aby nie zrobiło się zbyt pstrokato i kiczowato.Unikaj bieli i czerni


Kolory bazowe jak biel, czerń, szarości itp. od razu przygaszą stylizację i ją uspokoją, a przecież nie o to nam chodzi. Dlatego jeśli już nie masz wyboru - niech pojawią się one w dodatkach, takich jak torebka lub buty, ale na pewno nie jako element ubioru (bluzka, spodnie lub spódnica).
Nie każde ubranie będzie pasować


Aby kolory zagrały i aby uzyskać efekt WOW! należy pamiętać o jeszcze jednej zasadzie... Łączone ubrania powinny być całe w jednolitym kolorze, bez żadnych dodatkowych ozdobników.

Dodatkowo im większa powierzchnia i objętość bluzki, spódnicy lub spodni - tym lepiej widoczny będzie efekt.
I jak? Nabrałaś ochoty na taką żywą stylizację?


Sprawdź jakie intensywne kolory masz już w swojej szafie i zobacz na kole barw w jaki sposób możesz je połączyć. Wybierz takie, które są po przeciwnych stronach, lub są oddalone od siebie przynajmniej 3-4 pozycje.


Baw się dobrze! :)
Klaudia Hanci

Osobista Stylistka


Zdjęcia źródło: Pinterest

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kim jestem?

Comments


bottom of page