top of page

MODA MĘSKA: Elegancja i klasa - strój business casual

Ubranie z tego szczebla dress code'u jest odpowiednie do pracy, na wyjazdy służbowe, oraz w wielu innych sytuacjach, kiedy chcesz wyglądać profesjonalnie, stylowo, ale bardziej na luzie. Tu możesz pozwolić sobie na większą różnorodność w kwestii kolorów, tkanin, wzorów oraz dodatków.


Marynarka czy cały garnitur?

Business casual w hierarchii strojów znajduje się po środku - nie musisz już zakładać ciemnego, formalnego garnituru - będzie tu zbyt elegancki, ale jeansy nie są jeszcze dopuszczalne. Możesz wybrać jasny garnitur, lub osobno marynarkę i spodnie. Góra i dół stylizacji mogą być w różnych kolorach lub mieć wzór. Odpowiednie będą tutaj spodnie garniturowe albo bawełniane np. typu chino.Z karwatem czy bez?

Krawat nie jest wymagany, możesz bez obaw założyć koszulę bez niego, oraz rozpiąć guzik pod szyją. Jeśli lubisz bawić się modą w stylizacjach służbowych - możesz dobrać ciekawą poszetkę do marynarki.Jaką koszulę założyć?

Z jasnych koszul możesz wybrać błękity i róże, ale również i ciemne modele są dopuszczalne - np. grantowy. Rożne mikrowzory oraz większe, gustowne wzory też będą odpowiednie. Pamiętaj o pilnowaniu jakości materiałów, wybierz lniane i bawełniane koszule, koniecznie z długim rękawem. Krótki rękaw jest tu niedopuszczalny.Jakie buty będą odpowiednie?

Skórzane półbuty oraz różne modele mokasynów dopełnią półformalnego looku. Pozostań przy klasycznych kolorach, aby nie zrobiło się zbyt casualowo. Odpowiednie będą więc czarne, brązowe lub granatowe buty.Mam nadzieję, że zdjęcia inspiracji pomogą Ci w wybraniu ciekawej stylizacji business casual. Jak pewnie zauważyłeś - elegancja w modzie męskiej ma wiele odsłon, nie zawsze musi być to formalny garnitur. Nie obawiaj się kolorów i jasnych garniturów - są stylowe i wyróżnią Cię z tłumu.


 

Klaudia Gazda

Osobista Stylistka

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kim jestem?

Comments


bottom of page