top of page

Kilka słów o tym, jak kreować swój wizerunek.

Zaktualizowano: 4 sty 2019

Codziennie mamy wpływ na to jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. W ciągu 11 sekund mózg dokonuje klasyfikacji człowieka, i na podstawie wyglądu przypisuje mu pewne cechy. Dopiero później, poznając charakter drugiej osoby, czasem można odmienić pierwsze wrażenie, jednak będzie to trudne.


Czy nam się to podoba czy nie, tak po prostu działa umysł człowieka. Można to jednak jak najbardziej wykorzystać na naszą korzyść. Znając panujące zasady można świadomie kreować swój wizerunek.Kolor, fason, materiał - wszystko ma znaczenie.

Kreowanie wizerunku wymaga czasu.


Budowanie go jest drogą długą i trudną, stąd przyda się pomoc profesjonalisty. Jako osobista stylistka mogę pomóc Ci zbudować Twój wizerunek krok po kroku, aby być postrzeganym w taki sposób, jaki pragniesz. Ważne dla mnie jest także to, aby był on spójny z Twoim charakterem i naturalnie do Ciebie pasował. Jeśli będziesz udawać kogoś innego, prędzej czy później zostanie to zauważone i będzie to duża wpadka.


Autor [ANN] / Huffington Post
Kreowanie wizerunku poprzez ubiór, Autor [ANN] / Huffington Post

Spójrz na zdjęcie księżnej Kate. Kiedyś nie musiała przykładać większej wagi do wizerunku, natomiast teraz to jak się prezentuje jest niezwykle ważne. Osobiście bardzo ją lubię i uważam że jest wspaniałym wzorem dla kobiet, które chcą wyglądać elegancko i z klasą. Oczywiście jej życie codzienne różni się od naszego, jednak czasem lubię się zastanowić: czy Kate też by TO założyła?


Profesjonalny wizerunek buduje zaufanie wśród klientów lub współpracowników. Pomaga budować naszą pozycję nie tylko w życiu zawodowym, ale i codziennym. Sprawia, że możemy być postrzegani jako kompetentni, mili, uczciwi, budzący zaufanie. Jednak brak dbałości o wizerunek może mieć fatalne skutki w postaci obrazu osoby jako niekompetentnej, zaniedbanej, niegodnej zaufania. A przecież nikt nie chce, żeby tak go oceniano.Profesjonalna pomoc stylisty jest nieodłącznym elementem budowania wizerunku.

Spójrz na te pytania:

  1. Jak się ubrać na rozmowę o pracę, aby zwiększyć swoje szanse na rekrutacji?

  2. Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na randce, spotkaniu?

  3. Jak wyglądać profesjonalnie, aby mieć więcej klientów?

  4. Jak ubraniem wzbudzić emocje, zainteresowanie, zrobić wrażenie?

  5. Co zrobić, aby inni postrzegali mnie w pozytywny sposób?

Jeśli zadajesz sobie chociaż jedno z nich to gratuluję, jesteś osobą która chce wejść na wyższy poziom i ma świadomość tego, że wygląd ma znaczenie.

Kolejnym krokiem jest świadome budowanie wizerunku.


Oto kilka wskazówek ode mnie na początek:

  1. Pozytywne nastawienie - uśmiech, uprzejmość i przyjazny ton głosu budzą zaufanie i miłe emocje w drugim człowieku, budują nasz pozytywny obraz.

  2. Mowa ciała - wyprostowana sylwetka, stanowczy uścisk dłoni, śmiały krok lub nawet stanie w miejscu w odpowiedniej pozycji mają wpływ na to jak jesteśmy postrzegani.

  3. Detal ma znaczenie - zadbane dłonie, schludnie ułożone włosy, czyste buty - czasem w biegu umykają nam takie detale, a to one są wizytówką i wiele o nas mówią.

  4. Schludne ubranie - wyprasowane, adekwatne do sytuacji, odpowiednio dobrane do sylwetki świadczy o naszym poziomie świadomości i szacunku do drugiego człowieka.

  5. Zasady savoir-vivre - tu należy znać chociaż podstawy kulturalnego zachowania wśród innych ludzi, bez tego nawet piękne ubranie nie pomoże nam zbudować dobrego wizerunku.Jeśli masz pytania lub zastanawiasz się w jaki sposób mogę Ci pomóc w kreowaniu wizerunku - napisz do mnie, z przyjemnością Ci pomogę.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page