top of page

Co zrobić, żeby Twoje zakupy były szybsze i przyjemniejsze? 5 rad ode mnie.

Zaktualizowano: 22 lip 2019

Bardzo często zgłaszają się do mnie klienci, którzy nie przepadają za zakupami. Doskonale ich rozumiem. Po pierwsze w sklepach często są tłumy przechadzające się między wieszakami lub czekające do przebieralni. Po drugie - towar jest tak porozkładany po całym sklepie żeby chodzić i szukać (i oczywiście kupić jak najwięcej).


Nie każdy ma do tego cierpliwość, gdy jeszcze nie wiadomo co dokładnie chce się wybrać, taka wyprawa do galerii handlowej staje się dla niektórych koszmarem.


Spędziłam już mnóstwo godzin w galeriach handlowych, więc postanowiłam podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami na to, jak usprawnić Twoje zakupy, aby były krótsze, skuteczniejsze i przyjemniejsze. A zaoszczędzony czas możesz wykorzystać chociażby na wiosenny spacer :)1. Ubierz się wygodnie


Nie chodzi tylko o dobre buty w których przebiegniesz pół galerii handlowej, ale również o to, żeby ubrania które masz na sobie były łatwe do przebrania, bez wielu warstw itp. Dzięki temu dużo sprawniej pójdzie Ci przymierzanie rzeczy, a co za tym idzie - szybciej i łatwiej zrobisz zakupy.


Puste przymierzalnie to rzadkość - lepiej uzbroić się w cierpliwość

2. Nie chodź na zakupy bardzo zmęczony


Wiadomo, że jeśli wychodzimy na zakupy w tygodniu, po pracy, jesteśmy bardziej zmęczeni niż np. w weekend. Nie bez powodu większość osób odkłada to na sobotę. Gdy jesteś wyjątkowo zmęczony, lub miałaś ciężki dzień - daruj sobie te zakupy. Inaczej tłum będzie Cię drażnił bardziej niż zwykle, nic Ci się nie będzie podobać i w końcu kupisz coś na siłę. Lepiej odetchnąć i przyjść innego dnia.


3. Zrób listę zakupów


Jak do sklepu spożywczego. I trzymaj się listy. Nie rozglądaj się za ubraniami, które nie są Ci w tej chwili potrzebne. W sieciówkach znajdziesz mnóstwo fajnych rzeczy, które przyciągają wzrok i mają za zadanie zatrzymać Cię w sklepie, po to, żeby kupić więcej. W ten sposób zamiast kupić T-shirt i wyjść, przymierzasz kolejne spodnie lub sukienkę. A czas leci....


4. Przemyśl swoje wymagania


Wiem, że często wymarzymy sobie jakąś rzecz, która idealnie pasowałaby nam w danej chwili, ale musimy wziąć pod uwagę to, że niekoniecznie jakiś projektant czytał w naszych myślach. To co widzimy w sieciówkach opiera się na trendach jakie są w danym sezonie i musimy mieć to na uwadze. Zamiast dokładnie wypisywać: potrzebuję do pracy żółtej sukienki w czerwone kwiaty z dużym dekoltem i krótkim rękawkiem, zanotuj - sukienka do pracy.

5. Kup, ale zachowaj paragon


Szczególnie jeśli zdarza Ci się kupić coś pod wpływem impulsu, lub nie jesteś przekonana na 100% do jakiejś rzeczy. Zostaw sobie paragon i nie odrywaj metek. Jak to oszczędza czas na zakupach? Dzięki temu nie zastanawiasz się w sklepie zbyt długo, przymierzając kolejne rozmiary i modele - co nie tylko jest czasochłonne ale również męczące. Jeśli coś wpadło Ci w oko - po prostu to weź, później na chłodno dużo szybciej ocenisz czy chcesz to ubranie, czy zwracasz.


 

PS. Jeśli mimo różnych porad i kolejnych prób masz już dosyć biegania po sklepach, zawsze możesz umówić się na zakupy ze mną. Moje tempo i decyzyjność sprawiają, że zakupy stają się lekkie i przyjemne :)


Klaudia Gazda

Osobista Stylistka

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kim jestem?

Comentários


bottom of page