top of page

7 rzeczy które chciałabym wyrzucić z Twojej szafy

Zaktualizowano: 11 mar 2019


Podczas przeglądu szafy klienta, dla niektórych rzeczy nie mam litości. Lista mogłaby być o wiele dłuższa, ale te 7 punktów będzie dobrym wstępem do samodzielnego sprawdzenia swojej własnej garderoby. Jeśli jakiś z nich Cię dotyczy, to czas działać :)1. Za duże, porozciągane rzeczy


Za duże ubrania nieodpowiednio dobrane do naszej sylwetki dodają kilogramów i sprawiają, że sylwetka traci swoje kształty i proporcje. Nawet jeśli nie masz idealnej figury, obszerne ubranie wcale nie ukryje drobnych niedoskonałości, wręcz zaszkodzi Twojej sylwetce. Zawsze dobieraj właściwy rozmiar.2. Brzydka bielizna


Sprana i porozciągana bielizna nie dość, że jest nieestetyczna, to obniża nasze samopoczucie. Jeśli nie wierzysz - zrób eksperyment. Załóż swoją najlepszą, nową bieliznę i zobacz jak będziesz się w niej czuła przez cały dzień. Mimo, że nie będzie jej widać, będziesz czuć się atrakcyjniejsza i bardziej pewna siebie. To działa!


3. Uszkodzone torby


Torebkę masz zawsze przy sobie i jest Twoją wizytówką. Zwróć więc uwagę czy prezentuje się tak, jak byś sobie życzyła. Urwana rączka, zdarty materiał - gdy przyzwyczaisz się do tego widoku, nie zwracasz na to uwagi, ale bądź pewna, że to widać.


4. Ubrania czekające na...

I tu wybierz odpowiedź na co czekają Twoje ubrania...

Może na poprawki krawieckie, na które nigdy nie jest po drodze. Na szczególną okazję, która zdaje się nie nadchodzić? Albo na szczuplejszą figurę? Lepiej ubierz pięknie tą którą masz teraz, i nie stresuj zbyt małymi jeansami.

5. Stara, plastikowa biżuteria


Plastikowe neonowe kolczyki, wielkie korale albo sznury małych koralików... Często to jakieś drobne pamiątki z wakacji, albo nieprzemyślane zakupy. Dobrze wiesz, że już ich nie założysz, bo bliższa jest Ci elegancja i klasa, więc czas się ich pozbyć.
6. Buty które założyłaś tylko raz lub co gorsza, wcale...


Czujesz, że one już się nie doczekają się kolejnego wyjścia. Prawdopodobnie niedługo po prostu przestaną być modne. Szkoda żeby marnowały się leżąc w szafie, oddaj je siostrze, koleżance, lub sprzedaj.

7. Ubrania których nie zakładałaś przez ostatni rok


Kolejne sezony mijały, ale tych kilku ubrań jakoś nie miałaś ochoty zakładać. Czas więc żeby opuściły Twoją garderobę. Uwierz mi, nie będziesz za nimi tęsknić i szybko o nich zapomnisz. Możesz je też sprzedać, a za zarobione pieniądze kupić takie rzeczy, które faktycznie będziesz nosić z przyjemnością.


 

Jeśli wykonałaś wszystkie 7 podpunktów to gratuluję, zrobiłaś pierwszy mocny krok w stronę wymarzonej garderoby. Jeśli jednak trudno Ci się rozstać z niektórymi rzeczami, lub wahasz się co zostawić, a czego nie, możesz umówić się ze mną na wspólny przegląd Twojej szafy, po którym nie będziesz już miała żadnych wątpliwości :)

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page